Vysílací studio: 47 522 14 15
Dopravní linka: 800 900 952
KATY PERRY - Dark Horse
Playlist
KATY PERRY
Dark Horse
Právě vysílá:
Daniel Rakaczký
PADLA s Hitrádiem North Music

NÁDHERA: Skupina Vesna vydává klip Nezapomeň. Natáčelo se v úchvatném Malém Tibetu

Dívčí kapela Vesna, letos nominovaná na Objev roku, se od folklóru posouvá do popovějších vod. Singl Nezapomeň je přáním a zároveň modlitbou za to, abychom nezapomínali na věci, které jsou v životě důležité.

 

Píseň produkoval Marcell a hudbu i text napsala frontmanka Patricie Fuxová. Videoklip se natáčel vMalém Tibetu a ukazuje, že tyto dva národy spojuje víc než touha po svobodě. Píseň Nezapomeň vznikla díky setkání se sneziskovou organizací Brontosauři vHimalájích, kteří pomáhají místním vMalém Tibetustavět školu. „S Jirkou Sázelem, který neziskovku vede, jsme strávili několik hodin debatováním o česko-tibetské minulosti a o tom, jak důležité bylo přátelství Havla a Dalajlámy, kteří inspirovali lidi i národy ktomu být lepšími, “ vysvětluje zpěvačka Patricie.

„Dalajlámovy myšlenky nenásilí a pomoci jeden druhému si potřebujeme připomínat každý den. Je na každém znás, jakým směrem půjdeme. A já věřím vto, že dobro je tím silnějším motorem vnás.“Natáčení klipu probíhalo v Malém Tibetu a zachycuje scenérii přírody, ale především život místních. Bára Šůstková, houslistka kapely Vesna, která režírovala klip na dálku, dodává: „Důležité pro mě bylo zachytit tibetskou kulturu vjejí barevnosti a duchovní bohatosti. Myslím, že každý znás může prožít naplněný život, pokud nezapomeneme na to podstatné.“

Část klipu se natáčela i vČeské Republice a zachycuje alternativní způsob života influencerů jako je jogínka Sarah Tichá, fotograf a cestovatel Jan Řeháček a nebo kuchařka a bloggerka Janina Černá alias Cukrfree. Zpěvačka Patricie a kameramanka Magdalena z Czech Vibes strávily cestováním na místě 9 dní a seznámily se smístními celebritami i šamanem.

Nejlepší zážitek byl pro obě návštěva školy vMuhlbeku, kterou Brontosauři vHimalájích spolufinancují. „Jsme vděčné, že jsme poznaly tibetskou kulturu. Určitě je mnoho, co se od sebe můžeme učit, “ uzavírá Fuxová.