Vysílací studio: 47 522 14 15
Dopravní linka: 800 900 952
SIGALA & JAMES ARTHUR - Lasting Lover
Playlist
SIGALA & JAMES ARTHUR
Lasting Lover
Právě vysílá:
Hitrádio North Music
Rádio, které hraje...

PINK FLOYD složili píseň pro Ukrajinu

Legendární skupina Pink Floyd složila svoji první píseň po dlouhých 28ti letech. Skladba Hey, Hey, Rise Up! je na podporu Ukrajiny, která se už druhým měsícem brání před ruskou agresí a má posloužit ke shromáždění prostředků pro humanitární účely.

„Floydi“ v písničce použili hlas zpěváka Andrije Chlyvňuka z ukrajinské skupiny Boombox, který se právě v Kyjevě léčí ze zranění, způsobeného projektilem z minometu.

"Stejně jako mnozí další jsme cítili zuřivost a frustraci, když jsme se stali svědky ohavné invaze do nezávislé a mírumilovné demokratické země a vraždění jejích obyvatel jednou z největších mocností na světě. Nedávno jsem se dočetl, že Andrij opustil své americké turné s Boombox, aby se vrátil na Ukrajinu a zapojil se do územní obrany, “ řekl slavný David Gilmour. Na Instagramu viděl video natočené na jednom náměstí v Kyjevě, kde umělec zpívá ukrajinskou lidovou písničku ve městě ztichlém kvůli válce. "Byl to silný okamžik, který mě přiměl to zhudebnit," vysvětlil Gilmour.

Podařilo se mu domluvit s Andrijem, který byl kvůli zranění zrovna upoután na nemocničním lůžku v Kyjevě. "Přehrál jsem mu kousek písničky po telefonu a dal mi své požehnání. Snad brzy něco uděláme osobně," doufá legendární hudebník.